Crystal Fires Handicap 2018/2019


Group 1 Aughton Institute - Wednesday 28th November 7.30pm start  
A Kenyon (FCA) (21) v D Mycek (OLA) (21)
T Barlow (FLA) (21) v I Crane (NCB) (49)
T April (NCB) (49) v H Boydell (AUB) (28)
S Bradshaw (NCA) (7) v A Pellow (NCA) (14)
J Mason (NCA) (-7) v J.P Sinclair (OLA) (28)
A Kenyon or D Mycek v T Barlow or I Crane
T April or H Boydell v S Bradshaw or A Pellow
J Mason or J.P Sinclair v A Kenyon or D Mycek or T Barlow or I Crane
Qualifiers: S Bradshaw & J.P Sinclair  
 
Group 2 Formby Club - Wednesday 28th November 7.30pm start  
I Turner (FCA) (28) v I Lindsay (AUGB) (-14)
G Burke (NCA) (14) v I Dickinson (OLA) (28)
P Bennett (FLA) (28) v J Clements (AUA) (-7)
T Mortimore (NCA) (7) v M Radcliffe (FLA) (28)
D Rimmer (AUGB) (35) v S Catterall (FLA) (14)
I Turner or I Lindsay v G Burke or I Dickinson
P Bennett or J Clements v T Mortimore or M Radcliffe
D Rimmer or S Catterall v I Turner or I Lindsay or G Burke or I Dickinson
Qualifiers: M Radcliffe & I Turner  
 
Group 3 Northern Club - Wednesday 28th November 7.30pm start  
N Barber (FCB) (-7) v A Coyne (NCB) (49)
A Morris (FLA) (42) v I Barnes (FCA) (28)
D Radcliffe (FLA) (49) v L Marshall (FCA) (21)
M Evans (FCB) (-14) v M Winkley (OLB) (42)
G Clark (FCB) (-14) v G Howells (FLA) (42)
N Barber or A Coyne v A Morris or I Barnes
D Radcliffe or L Marshall v M Evans or M Winkley
G Clark or G Howells v N Barber or A Coyne or A Morris or I Barnes
Qualifiers: D Radcliffe & G Howells  
 
Group 4 Our Ladys CMS Club - Wednesday 28th November 7.30pm start  
I Knowles (OLB) (28) v A Swift (FCA) (21)
P Marmion (NCB) (49) v R Radcliffe (FLA) (42)
C Connelly (FCB) (-14) v R Bell (FCA) (21)
L Palethorpe (FCB) (-14) v M Rimmer (AUGB) (28)
J Kenny (NCB) (49) v C Scorgie (OLB) (49)
I Knowles or A Swift v P Marmion or R Radcliffe
C Connelly or R Bell v L Palethorpe or M Rimmer
J Kenny or C Scorgie v I Knowles or A Swift or P Marmion or R Radcliffe
Qualifiers: C Connelly & J Kenny  
 
Third Round - To be played by Monday 11th March  
G Howells (FLA) (42) Lost to D Radcliffe (FLA) (49)
J Kenny (NCB) (49) Beat I Turner (FCA) (28)
S Bradshaw (NCA) (7) Beat J.P Sinclair (OLA) (28)
C Connelly (FCB) (-14) Beat M Radcliffe (FLA) (28)
 
Semi Final & Final Our Ladys CMS Club Thursday 18th April 7.30pm  
D Radcliffe (FLA) (49) v J Kenny (NCB) (49)
S Bradshaw (NCA) (7) v C Connelly (FCB) (-14)
D Radcliffe or J Kenny v S Bradshaw or C Connelly